79. СУ „Индира Ганди“


79. СУ „Индира Ганди“ е училище в град София, основано през 1982 година. То е първото училище в България с профил „Информатика и информационни технологии“. Учениците започват да изучават предмета информационни технологии
от I клас. В гимназиален етап профилът е „Софтуерни и хардуерни науки“. Основни цели на училището са предоставяне на качествено образование в областта на информационните технологии и повишаване на дигиталната грамотност на учениците
чрез интегриране на съвременни технологии в учебния процес.

От 2018 година училището е иновативно с иновация „Визуално програмиране с английски език“ в начален етап. Целта на иновацията е да се развие логическото мислене, креативността и дигиталната грамотност на учениците.

На 19 ноември 2024 година в училището официално беше открит СТЕМ център по проект „STEM центрове и иновации в образованието“ от НПВУ. Центърът включва шест специализирани СТЕМ кабинета и шест високотехнологични кабинета, оборудвани
със съвременни технически средства.