
„Дигиталните технологии – врата към света“ е проект по програма Еразъм+ в областта на училищното образование. Проектът стартира на 1 август 2024 г. Продължителността му е 15 месеца и е финансиран от Европейския съюз.
Проектът предвижда образователна мобилност на група ученици от 12 клас и обмяна на опит за двама учители по информационни технологии, преподаващи в гимназиален етап. Целта на обучението е да се подпомогне образователния процес по предмета Информационни технологии за учениците от 12 клас, по-специално модул „Уеб дизайн“.
Проектът „Дигиталните технологии – врата към света“ има за цел да даде възможност на участващите обучението ученици да надградят знанията си по информационни технологии, да повиши мотивацията им и да им помогне за подготовката за предстоящите зрелостни изпити. Освен това участието в проекта подобри социалните умения на участниците, както и възможността за работа в екип. Обогати се общата култура на учениците и езиковата им подготовка. В крайна сметка участието в проекта спомогна за изграждането на участниците като добре подготвени, мислещи, позитивни, самоуверени млади хора с лидерски качества.