Мобилността се осъществи в периода 5 – 10. октомври 2024 година.

Участниците в груповата мобилност бяха 12 ученици от 12. клас с профил „Софтуерни и хардуерни науки“, които изучават модул „Уеб дизайн“ по информационни технологии. Те бяха придружени от двама учители. В групата участваха и двама учители по информационни технологии, които наблюдаваха уроци в училището – домакин и проведоха срещи с колегите си.

Учениците участваха в съвместни занятия с ученици от приемащата организация. Темата на обучението беше „Уеб дизайн“. Бяха разгледани основите на езиците HTML и CSS. Преподавателят Ферхат Налбант използваше иновативни методи в преподаването, стимулираше учениците да работят самостоятелно. Учениците сформираха екипи и работиха по практически задачи. Обучението беше изключително полезно и спомогна за повишаване на интереса на учениците към темата и подобряване на мотивацията им за учене.